Bie nga dritarja e hotelit në Itali, vdes kryebashkiaku polak - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bie nga dritarja e hotelit në Itali, vdes kryebashkiaku polak

NULL NULL
10.05.2023 00:46
policia ne itali

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Cagliari, ku një kryebashkiak 44-vjeçar polak, ra nga kati i katërt i hotelit ku ai qëndronte dhe vdiq.

Ngjarja ndodhi në orën 2:00 në hotelin “Due Colonne” në qendrën historike të qytetit.

Sipas asaj që raportohet, kryebashkiaku ndodhej në një dhomë me një koleg dhe ishte ulur në dritare ku më pas ka humbur ekuilibrin, duke rënë disa dhjetëra metra poshtë.

Policia ka përjashtuar hipotezën e një sulmi dhe rënia e tij mund të ndiqet si një aksident.

Kryebashkiaku polak ndodhej në Sardenjë së bashku me bashkatdhetarët e tjerë për një sërë vizitash institucionale.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.