Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bideni thotë se mezi pret ta nënshkruajë projektligjin e tavanit të borxhit

NULL NULL
02.06.2023 16:40
joe biden

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, tha se ishte “i etur” për të nënshkruar projektligjin për të rritur tavanin e borxhit në ligj, i cili mund të ndodhë edhe që sot, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Në një deklaratë që fliste rreth raportit të punëve të majit, Bideni ofroi një pamje paraprake të një mesazhi dypartiak që ai mund ta zgjeronte teksa i drejtohet kombit nga Zyra Ovale më vonë këtë mbrëmje:

“Mezi pres nënshkrimin e marrëveshjes dypartiake të buxhetit në ligj. Marrëveshja mbron rimëkëmbjen tonë ekonomike historike dhe të fituar me vështirësi, dhe të gjithë përparimin që punëtorët amerikanë kanë bërë në dy vitet e fundit. Dhe mbron prioritetet dhe arritjet kryesore nga dy vjetët e fundit. Puna jonë është larg përfundimit, por kjo marrëveshje është një kujtesë e asaj që është e mundur kur veprojmë në interesin më të mirë të vendit tonë”, deklaroi presidenti i ShBA-së.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.