Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Biden e përmendi Putinin 10 herë në fjalimin e tij në Poloni

NULL NULL
21.02.2023 19:54
President Joe Biden delivers a speech marking the one-year anniversary of the Russian invasion of Ukraine, Tuesday, Feb. 21, 2023, at the Royal Castle Gardens in Warsaw. (AP Photo/ Evan Vucci)

Presidenti i SHBA-së Joe Biden e përmendi në emër presidentin rus Vladimir Putin 10 herë në fjalimin e tij nga Varshava.

Ndërkohë, Putin nuk e përmendi emrin e Bidenit asnjëherë në fjalimin e tij të gjatë dhe luftarak nga Moska më herët gjatë ditës, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Biden tha se Putini kishte nisur një “sulm vrasës”, urdhëroi tanke në Ukrainë dhe u përpoq të vriste botën nga uria.

“Epshi i egër i Presidentit Putin për tokë dhe pushtet do të dështojë dhe dashuria e ukrainasve për vendin e tyre do të mbizotërojë”, tha ai.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.