Biden e përmendi Putinin 10 herë në fjalimin e tij në Poloni - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Biden e përmendi Putinin 10 herë në fjalimin e tij në Poloni

NULL NULL
21.02.2023 19:54

Presidenti i SHBA-së Joe Biden e përmendi në emër presidentin rus Vladimir Putin 10 herë në fjalimin e tij nga Varshava.

Ndërkohë, Putin nuk e përmendi emrin e Bidenit asnjëherë në fjalimin e tij të gjatë dhe luftarak nga Moska më herët gjatë ditës, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

Biden tha se Putini kishte nisur një “sulm vrasës”, urdhëroi tanke në Ukrainë dhe u përpoq të vriste botën nga uria.

“Epshi i egër i Presidentit Putin për tokë dhe pushtet do të dështojë dhe dashuria e ukrainasve për vendin e tyre do të mbizotërojë”, tha ai.