Biden do mbajë një fjalim në Poloni, pasi Putin tha se Perëndimi "liroi xhindin nga shishja" - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Biden do mbajë një fjalim në Poloni, pasi Putin tha se Perëndimi “liroi xhindin nga shishja”

NULL NULL
21.02.2023 17:28

Presidenti amerikan, Joe Biden, pritet të mbajë një fjalim madhor në Poloni për të nxitur mbështetjen për Ukrainën, disa orë pasi Vladimir Putin pezulloi pjesëmarrjen e Rusisë në një traktat kyç bërthamor me SHBA-në në fund të një fjalimi të hidhur dy-orësh të mbushur me retorikë antiperëndimore.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.
*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.
https://www.youtube.com/watch?v=9Auq9mYxFEE