Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Berisha: Turp që askush nuk iu gjet afër Rugovës kur u mor peng nga Millosheviqi (VIDEO)

NULL NULL
03.06.2023 21:22
Fetah Berisha

I ftuar në emisionin “FAKTE me Adnan MEROVCIN” në KlanKosova ka qenë veprimtari Fetah Berisha, i cili foli për qytetin e Rahovecit në dekadën para çlirimit të Kosovës, 1998/99.

Përveç Rahovecit dhe zhvillimeve politike atje gjatë asaj periudhe, ai foli edhe për disa ngjarje që lanë gjurmë në historinë e vendit.

I pyetur se si u ndje kur pa se presidenti Rugova ishte marrë peng nga presidenti serb Millosheviq, ai tha se marrja e tij peng nuk duhet e as nuk guxon të trajtohet si shkuarje e Rugovës me vetdëshirë në Beograd.

“Kur i shikon këto ngjarje, është e turpshme dhe e pandershme që Rugovës nuk iu gjet kurrkush afër, bile-bile edhe për ushtarakët duhet një vërejtje. Po si mundet një presidenti siç ishte Rugova mos me iu gjet afër aty, por përkundrazi, për shembull në Tiranë njerëzit vrapuan me e shpall edhe tradhtar”, tha ai.

I pyetur se kush do të duhej t’i qëndronte afër, ai u përgjigj kështu:

Emisioni i plotë:

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.