Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Benfika, çerekfinalisti i parë i Ligës së Kampionëve

NULL NULL
07.03.2023 22:52

Benfika është kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, pasi mposhti Club Bruggen, në dy takimet me rezultat të përgjithshëm 7-1.

Në takimin e sotëm, në “Estadio da Luz”, Benfika shënoi fitore me rezultat 5-1.

Golin e parë në ndeshje e shënoi Rafa Silva, në minutën e 38’. Pak para se të mbyllet pjesa e dytë, Goncalo Ramos dyfishoi epërsinë.

Në pjesën e dytë, Ramos shënoi edhe njëherë në minutën e 57’. Joao Mario nga penalltia, në minutën e 71’, katërfishoi epërsinë.

Gjashtë minuta më vonë David Neres, me një gol të bukur, pesëfishoi epërsinë.

Brugge krejt çka bëri është të shënojë golin e nderit me anë të Bjorn Meijer.

Kështu Benfika kualifikohet në çerekfinale, pasi në dy ndeshjet fitoi me rezultat 7-1. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme