Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Barcelona me fitore magjike ndaj Celta Vigos

NULL NULL
23.09.2023 20:33

Barcelona ka shënuar fitore të madhe ndaj Celta Vigos me rezultat 3-2, në kuadër të xhiros së pestë në La Liga.

Celta kaloi në epërsi me anë të Larsen, në minutën e 19’, i cili ishte edhe goli i vetëm në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, mysafirët realizuan edhe një gol tjetër me anë të Douvikas.

Megjithëse, Robert Lewandowski fillimisht e ngushtoi epërsinë në minutën e 81’, teksa vetëm pas katër minutave polaku e barazoi rezultatin.

Goli i fitores u realizua nga Joao Cancelo, pas një asistimi maestral nga Gavi, në minutën 89’.

Barcelona pas fitores mbetet në vendin e tretë me 14 pikë, pas gjashtë ndeshjeve, teksa Celta Vigo pozicionohet në pozitën e 16-të me pesë pikë. /Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.