Barcelona – Bayern Munchen, sfida kryesore çerekfinaliste e Championsit

Barcelona – Bayern Munchen, sfida kryesore çerekfinaliste e Championsit

1 muaj më parë

Sot në kuadër të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet ndeshja çerekfinale në mes të Barcelonës dhe Bayern Munchenit.

Ky takim pritet të jetë mjaft interesant, pasi takohen dy gjigantët e futbollit evropian, transmeton Klan Kosova.

Në duelin që fillon nga ora 21:00, dy skuadrat priten të kenë mungesat e tyre.

Te katalanasit, do të mungojnë treshja, Morer, Umtitit dhe Todibo, dy të parët të lënduar kurse i fundit i karantinuar pasi doli pozitiv me COVID-19.

Ndërsa, te bavazrezët pritet të mungojë vetëm francezi, Pavard i cili është i lënduar.

Ky duel zhvillohet në Lisbonë, dhe fituesi brenda këtij takimi kalon në gjysmë-finale të ‘Championsit’.