Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bajoku, boksieri më i mirë i turneut “Adem Jashari”

NULL NULL
05.11.2023 16:39

Kanë përfunduar edhe meçet finale të turneut të boksit “Adem Jashari”.

Për dy ditë me radhë ky turne, i 25-ti me radhë u zhvillua në sallën “1 Tetori” në Prishtinë.

Pjesëmarrës ishin boksierë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Zvicra dhe Sllovaki.

Boksieri më i mirë u shpall Shpëtim Bajoku, ndërsa çifti më luftarak ishte dyshja Taulant Jakupi dhe Ukë Smajli.

Boksieri më perspektiv u shpall Useid Nika nga Shqipëria. Boksieri më i mirë i huaj Alim Nasufi nga Maqedonia e Veriut, kurse tekniku më i mirë u shpall Erik Katona nga Sllovakia.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.