Bahtiri jep detaje për urën e Ibrit dhe Kroin e Vitakut (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bahtiri jep detaje për urën e Ibrit dhe Kroin e Vitakut (VIDEO)

NULL NULL
07/07/2015

Parku i paqes mund t’i ketë ditët e numëruara.

Kështu tha vetë kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ishte pjesë e delegacionit kosovar në bisedimet e Brukselit, ku u fol edhe për urën e Ibrit.

Nënshkrimi i marrëveshjes për urën pritet të bëhet në takimin e ardhshëm të nivelit të lartë, në Bruksel, transmeton Klan Kosova.

Por, në Bruksel sipas kryetarit të Mitrovicës nuk u bisedua për kthimin e shqiptarëve në lagjen Kroi i Vitakut.

Kronikë nga Vullnet Krasniqi.