Atletico Madrid arrin Barçën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Atletico Madrid arrin Barçën

NULL NULL
13/12/2015

Ateltico Madrid përfitoi nga barazimi i Barcelonës me Deportivon dhe humbja e Realit, që mori tri pikë përballë Atletic Bilbaos në Vicente Calderon.

Baskët kaluan të parët në avantazh me Aymeric Laporten në minutën e 27-të, por kundërpërgjigjja e Los Colchoneros erdhi në kohën shtesë të pjesës së parë teksa në zhvillimet e një goditjeje këndi Niguez kërceu mbi të tjerët duke tundur rrjetën.

Goli që i dha fitoren skuadrës së Simeones mban firmën e Antione Griezman që shfrytëzoi një pasim të saktë të Angel Correas në të 67-ën.