Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ATK regjistron 19.2% më shumë të hyra tatimore për muajin janar

NULL NULL
03.02.2023 17:26

Administrata Tatimore e Kosovës ka deklaruar të hyra të konsiderueshme tatimore gjatë muajit janar.

Sipas ATK-së, në janar kanë hyrë 96.7 milion euro, e cila shënon rritje prej 15.5 milionë euro apo 19.2% nga viti i kaluar, kurse kontributet persionale 18 milionë euro, shkruan Klankosova.tv.

“ATK falënderon tatimpaguesit për kryerjen e detyrimeve tatimore, në të njëjtën kohë kërkon nga ta që të vazhdojnë të jenë kontribues në zhvillimin e vendit tonë”, shkruhet në deklaratën e ATK-së.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.