17:33, 13 Mars 2017

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, bashkë me personalitete të shquar si aktorja e famshme, Angelina Jolie dhe ish-ministër i Punëve të Jashtme të Britanisë së Madhe, lordi William Hague, ka marrë pjesë në pesë vjetorin e iniciativës kundër dhunës seksual në vendet në konflikt, njofton Klan Kosova.

Jahjaga ka folur për atë se çfarë ka bërë Kosova për t’iu dalur në ndihmë viktimave të dhunës seksuale nga lufta e fundit në Kosovë.

Jahjaga edhe sa ishte Presidente e vendit, pjesë të rëndëishme të agjendës së saj e ka pasur rehabilitimin e viktimave të kësaj kategorie.

Fotot nga konferenca e përbashkët e Jahjagës me Jolien dhe persona të tjerë të rëndësishëm, i ka publikuar në Twitter, Ambasadori i Kosovës në Londër, Lirim Greiçevski.

fafafafga

fafafgagg

klankosova.tv

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë