Asnjë lojtar i Real Madridit në 11-shën e La Liga-s të publikuar nga Goal (FOTO)

Asnjë lojtar i Real Madridit në 11-shën e La Liga-s të publikuar nga Goal (FOTO)

NULL NULL
2 vjet më parë

Portali i njohur sportiv Goal.com ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2018/18 në La Liga. Brenda këtij formacioni dominon Barcelona me katër lojtarë, pastaj tre ka Ateltico Madrid si dhe Sevilla, Getafe, Celta Vigo dhe Valencia përfaqësoen me nga një lojtar.

Ajo që bie në sy është mungesa e madhe e lojtarëve të Real Madrid brenda këtij Formacioni ku sipas Goal asnjë futbollist nga Los Blancos nuk e ka merituar të jetë në formacionin bazë të La Ligas këtë edicion.

11-sha sipas Goal është kjo:

Jan Oblak | Atletico Madrid, Damian Suarez | Getafe, Gerard Pique | Barcelona, Diego Godin | Atletico Madrid, Jordi Alba | Barcelona, Pablo Sarabia | Sevilla, Dani Parejo | Valencia, Rodri | Atletico Madrid, Lionel Messi | Barcelona, Luis Suarez | Barcelona, Iago Aspas | Celta.