Artistja që pikturon balerina (FOTO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Artistja që pikturon balerina (FOTO)

NULL NULL
09/04/2018

E lindur në vitin 1975, Sally Sally Lancester është një artiste me bazë në Devon, e cili ka fituar çmime të shumta për pikturat e saj të bukura të cilat i ekspozon rregullisht në Londër si dhe galeri të ndryshme në mbarë Britaninë e Madhe.

Fokusi i Sally është gjithmonë në bukuritë e balerinave, ajo është e hipnotizuar nga detajet dhe dritat, duke kapur çdo shprehje, lëvizje dhe finesë të subjektit.

Më poshtë ju sjellim disa foto të publikuara nga Bored Panda.