Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Artisti italian krijon me traktor portretin e Pikasos në arë (VIDEO)

NULL NULL
09.04.2023 11:45
pikaso
pikaso

Artisti italian Dario Gambarin ka përdorur një traktor për të krijuar një portret të Pablo Pikasos në djerrinë në Castagnaro, Verona.

Gambarin tha se ishte frymëzuar nga autoportreti i Picasso-s i vitit 1907 për të krijuar atë që ai thotë se është portreti më i madh i artistit spanjoll në botë.

Picasso vdiq më 8 prill 1973, në Mougins, Francë.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

https://www.bbc.com/news/av/world-europe-65223575?fbclid=IwAR0KcMeqglsYpNguOiRkY-ClV1uI9AFbUl536s-XKPgDFxl3Pd_yjnhCLJY

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.