Arteta ishte futbollit kur herën e fundit Arsenal fitoi kundër Liverpoolit në “Anfield” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arteta ishte futbollit kur herën e fundit Arsenal fitoi kundër Liverpoolit në “Anfield”

NULL NULL
09.04.2023 13:48
Mikel Arteta Arsenal

Arsenali do të kërkojë sot fitoren ndaj Liverpulit në Premierligë, për të mbajtur diferencen prej tetë pikëve ndaj Manchester Cityt.

Loja pritet të nis  nga ora 17:30 dhe zhvillohet në stadiumin ”Anfield”.

Por, herën e fundit kur ”Topçinjtë”, fituan ndaj “The Reds”, si mysafir ishte viti 2012-të.

Në atë kohë, trajneri aktual Mikel Arteta, ishte futbollist.

Arsenal kishte arritur të triumfonte me rezultat 0:2

Golat në atë ndeshje u shënuan nga Santi Cazorla e Lukas Podolski/ Klankosova.tv