Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Art me këpucët

NULL NULL
27.05.2015 09:23
Peng Shizeng, 55 vjeç, ka punuar si dizenjator këpucësh për kompaninë “Jinan Leather” në Kinë. Në vitet ’90 kompania falimentoi, për shkak të menaxhimit të dobët.

I mbetur i papunë, Peng nisi të bënte këpucë lëkure në miniaturë. Ai hapi një dyqan dhe nisi të krijoi disa palë këpucësh lëkure në miniaturë. Krijimi i tij më i fundit është vetëm 8 mm i gjatë, për të cilin i janë dashur disa ditë për ta përfunduar.

art2

art3

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.