Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arsenali barazon me Sportingun, rezultatet nga ndeshjet e para në 1/16 e Europa Leagues

NULL NULL
09.03.2023 20:47
Arsenal
Arsenal

Sonte janë zhvilluar katër ndeshjet e para me eliminim direkt në Europa League.

Arsenali nuk mundi të nxjerrë më shumë se  një barazim me Sportingun, me ndeshjen që përfundoi me rezultat 2-2. Dy gola u shënuan në pjesën e parë dhe dy në të dytën.  Për Arsenalin shënuan Saliba dhe një autogol nga Morita, ndërsa për Sportingun shënuan Goncalo Inacio dhe Morita.

Ndërkohë, Roma korri fitore si vendase ndaj Real Sociedadit, me rezultat 2-0. Ek Sharaëy dhe Kumbulla shënuan për gjallorosët.

Në ndeshjen tjetëtr, Bayer Leverkuseni mposhtiu klubin Ferencvaros me rezultat po ashtu 2-0, njofton Klankosova.tv.

Baras, por me 6 gola të shënuar, përfundoii edhe ndeshje mes dy Unioneve, Union Berlinit dhe Uniton Gilloise.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.