Arrestohet se kërkoi 5000 euro për ta punësuar dikë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arrestohet se kërkoi 5000 euro për ta punësuar dikë

NULL NULL
13/11/2015

Dy persona janë arrestuar nën dyshimin se kanë kryer veprat penale si marrje ryshfeti, mashtrim dhe shkelje të fshehtësisë së procedurës.

Sipas policisë i arrestuari i parë në kë rast me inicialet G. I., dyshohet se ka kërkuar para në vlerë 5.000 euro për punësimin e një personi, ndërsa sipas hetimeve paraprake  duke përfshirë edhe intervistimin e disa dëshmitarëve, i dyshuari i lartcekur G. I. me qëllim të punësimit kishte pranuar para në vlerë mbi 12,700 euro.

Ndërsa, i arrestuari i dytë me inicialet A.Z dyshohet se ka kryer veprën penale “shkelje e fshehtësisë së proceduar” për shkak se ka zbuluar informata, zbulimin e të cilave e ndalon ligji.

Prangosja e tyre erdhi pasi më 6 nëntor të këtij viti  Sektori për Hetimin e Korrupsionit në kuadër të  Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, ka pranuar një ankesë nga një qytetar lidhur me këtë rast.

Për të arrestuarit është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh, transmeton Klan Kosova.