Arrestohet një person, dyshohet se e ka vrarë gjyshin e tij

Arrestohet një person, dyshohet se e ka vrarë gjyshin e tij

NULL NULL
2 months më parë

Një person është arrestuar të premten në Novobërdë pasi dyshohet se e ka vrarë gjyshin e tij.

Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se i dyshuari ka raportuar se gjyshi i tij kishte bërë vetëvrasje, pas kësaj në vendin e ngjarjes ka dalë prokurori i shteti, i cili ka bërë ricilësimin e veprës nga vdekje e dyshimtë në vrasje të rëndë.

Me vendim të prokurorit është bërë arrestimi i ankuesit tani i dyshuar dhe është dërguar në mbajtje, transmeton Klan Kosova.