Arlind Manxhuka: Logjika e LDK-së në tre hapa - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arlind Manxhuka: Logjika e LDK-së në tre hapa

NULL NULL
17/01/2020

Zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Arlind Manxhuka, ia ka kushtuar një status Lidhjes Demokratike të Kosovës më të cilën synohet të arrihet koalicioni për bashkëqeverisje.

Sipas tij, kjo është logjika e LDK-së në tre hapa:

  1. VV ka dalë e para në zgjedhje (nuk i ka fituar ato, vetëm ka dalë e para) dhe rrjedhimisht e ka gjithë përgjegjësinë për ta arritur marrëveshjen.
  2. VV duhet të dalë me një propozim për arritjen e marrëveshjes, të cilin ne pastaj e dërgojmë në Këshillin e përgjithshëm për aprovim/refuzim
  3. Ky është propozimi ynë dhe nëse doni marrëveshje, përmbushni kërkesat tona. Propozimin tuaj nuk e trajtojmë fare.

klankosova.tv