Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Arkivoli i Mbretëreshës largohet nga Westminster Hall

NULL NULL
19.09.2022 11:51

Arkivoli i mbretëreshës po zhvendoset në karrocën shtetërore, e cila priste jashtë derës së ndërtesës.

Do të jetë një rrugë e shkurtër, duke kaluar Oborrin e Pallatit të Ri dhe Sheshin e Parlamentit, më pas duke “Broad Sanctuary” dhe “Sanctuary”.

Udhëtimi duhet të zgjasë rreth tetë minuta, me 142 marinarë të Marinës Mbretërore dhe gjashtë oficerë që tërheqin karrocën.

Do të ketë një roje nderi në shesh dhe një bandë Royal Marine, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Në krye të procesionit janë Tubat Massed dhe Daullet e Regjimenteve Skoceze dhe Irlandeze, Brigada e Gurkhas dhe Forca Ajrore Mbretërore që numëron rreth 200 muzikantë.

Kortezhi do të marshojë me 75 hapa në minutë, një shpejtësi e rezervuar për funeralet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.