Ariu këlysh i dehur me "mjaltin e çmendur", shpëtohet në Turqi (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ariu këlysh i dehur me “mjaltin e çmendur”, shpëtohet në Turqi (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2022

Një ari kafe i çorientuar, u shpëtua në Turqi të enjten.

Dukej se ishte “dehur” pasi kishte ngrënë një sasi të madhe të “mjaltit të çmendur”.

Mjalti i çmendur, ose “deli bal” në turqisht, është një lloj mjalti rododendron që mund të ketë efekte halucinogjene.

Ariu u trajtua nga një veteriner dhe do të lirohet në ditët në vijim, thanë autoritetet lokale, duke shtuar se ishte në gjendje të mirë.