Araujo refuzoi ofertat nga Anglia - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Araujo refuzoi ofertat nga Anglia

NULL NULL
19/09/2022

Mbrojtësi i Barcelonës, Ronald Araujo, refuzoi oferta luksoze nga klubet e Premier Ligës për të qëndruar te Barcelona, raporton Sport.

Uruguaiani llogaritet si njëri prej mbrojtësve më të mirë në La Liga, dhe kjo e ka ngjallur interesimin e skuadrave angleze.

Katalunasit druhej se mos humbnin lojtarë gjatë afatit kalimtar veror, mirëpo duket se janë stabilizuar falë edhe besnikërisë së treguar nga ana e lojtarëve.