Angli: Arrestohet shqiptari, dyshohet se vrau një rumun - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Angli: Arrestohet shqiptari, dyshohet se vrau një rumun

NULL NULL
29.03.2023 19:57
Arrestohet Armand Tafa

Një shqiptar u prangos nga policia angleze të hënën.

Ai është 39-vjeçar Armand Tafa, i cili dyshohet se ka vrarë Stefan Stelian Morarun, një shtetas rumun.

Lidhur me ngjarjen që kishte ndodhur më 20 mars, u ndaluan edhe tre persona të tjerë, Migen Emilova, i cili ka qenë shok banese me viktimën si dhe dy të tjerë të moshës 46 dhe 29-vjeçare, njofton Policia Metropolitane përcjell Klankosova.tv

Migen Emilova, u intervistua nga organet e rendit.

Para tyre, ai deklaroi se kishte qenë me rumunin në kazino atë natë. Por ata ishin ndarë rreth orës 03:00, kur ai u nis për në shtëpi dhe rumuni qëndroi sërish në kazino. Sipas tij, rumuni ata natë kishte fituar 2000 £ apo (2 mijë e 271 euro) në lojëra fati.

Po atë natë,viktima u gjet pa shenja jetë me një thikë në zemër.

Stefan Stelian Moraru kishte lindur në Rumani.

Ai prej disa kohësh punonte në Britaninë e Madhe/ Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS