Ancelotti, “mbret” i finaleve të Championsit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti, “mbret” i finaleve të Championsit

NULL NULL
nga Naim Selmani 18.05.2023 16:04

Trajneri italian Carlo Ancelotti mbetet trajneri më i suksesshëm në Ligën e Kampionëve sa u përket finaleve.

Ai është trajneri me më së shumti depërtime në finale të Championsit, duke e arritur këtë plot 5 herë, përcjell klankosova.tv.

Por tani, me arritjen në finale, atij i është ofruar në renditje Pep Guardiola që ka 4 finale.

Megjithatë, pas tij janë edhe tre trajnerë të tjerë me të njëjtën shifër.

4 herë në finalen e Ligës së Kampionëve kanë qenë edhe Sir Alex Ferguson, Jurgen Klopp dhe Marcelo Lippi.

lajme të ngjashme