Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti i tregon Realit se cilin sulmues e do në vend të Benzemas

NULL NULL
03.06.2023 17:02

Carlo Ancelotti i ka bërë të ditur hierarkisë së Real Madridit se kush është objektivi i tij numër njënë qendër të sulmit këtë verë – Harry Kane i Tottenham.

Pas marrjes së konfirmimit nga bordi i Real Madridit se ai ka mbështetjen e tyre të plotë për të qëndruar si trajner, Ancelotti ka zbuluar se ai dëshiron që sulmuesi i Spurs Kane të udhëheqë linjën e sulmit për të sezonin e ardhshëm.

Ai informoi hierarkinë e Madridit në një takim kyç të transferimeve, sipas The Athletic, transmeton Klankosova.tv.

Gjithashtu në rendin e ditës ishte nënshkrimi i mundshëm i Jude Bellingham nga Borussia Dortmund, dhe kalimi i mundshëm i Karim Benzema në Arabinë Saudite.

Real Madridi nuk do të jetë i vetmi klub që kërkon Kane, pasi kapiteni i Anglisë arrin në fund të kontratës së tij gjashtëvjeçare me Spurs.

Thuhet se Ancelottit iu tha se bordi do të përpiqet të realizojë transferimin, megjithëse Spurs nuk kanë absolutisht asnjë dëshirë për të shitur Kane.

Një tjetër gjë për t’u marrë parasysh janë financat – Jude Bellingham thuhet se është duke kërkuar shtëpi në Madrid përpara një lëvizjeje, që do të thotë se klubi i La Ligës tashmë do të shpenzojë shumë diku tjetër këtë verë.

Ata mund të kenë vështirësi për të mbledhur para për të siguruar Kane gjithashtu, veçanërisht duke pasur parasysh që Manchester United është i prirur ta sjellë atë në “Old Trafford”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.