Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasadorja izraelite në Kosovë uron Festën e Hanukës, lutet për pengjet e marra nga Hamasi

NULL NULL
07.12.2023 20:41
tamar ziv
tamar ziv

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamar Ziv, i ka uruar të gjithë besimtarët hebrejë me rastin e Festës së Hanukës, e njohur edhe si Festa e Dritave.

Ziv me rastin e Festës së Dritave u lut edhe për pengjet izraelite që janë marrë nga Hamasi gjatë konfliktit.

“Ndërsa ndezim qiriun e parë sonte, lutemi për kthimin e pengjeve tona dhe sigurinë e burrave dhe grave tona në uniformë”, shkroi Ziv, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se konflikti mes Hamasit dhe Izraelit ka rifilluar pas një armëpushimi 7-ditor.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.