Ambasada zvicerane ia mbajti për dy muaj pasaportën, por ia anuloi kërkesën për vizë aktorit (VIDEO)

Ambasada zvicerane ia mbajti për dy muaj pasaportën, por ia anuloi kërkesën për vizë aktorit (VIDEO)

NULL NULL
2 weeks më parë

Aktori Muhamed Arifi tregoi se Ambasada e Zvicrës ia ka refuzuar vizën, pasi ia ka mbajtur për dy muaj pasaportën.

Ai tha se më 15 nëntor e ka dorëzuar atë dhe dje, më 13 janar, i është kthyer, derisa arsyeja, sipas tij, është banale.

“Kjo është e tmerrshme, më janë anulu mbi 15 data nëpër Evropë, që i kemi pasur me kontratë, të cilat i ka kërkuar ambasada, edhe diplomën e fakultetit ma kanë kërkuar, ua kam dërguar dhe ambasada ma anulon vizën,” u shpreh ai në emisionin ‘Ora e Pasdites’ në Klan Kosova.

Tutje ai tha se është shumë i dëshpëruar dhe nuk do të aplikojë më kurrë për vizë në këtë ambasadë.