Ambasada ruse në Serbi për të shpallurit non grata nga Kosova: Ky vendim nuk ka asnjë efekt juridik

Ambasada ruse në Serbi për të shpallurit non grata nga Kosova: Ky vendim nuk ka asnjë efekt juridik

NULL NULL
3 months më parë

Ambasada ruse në Serbi e ka komentuar vendimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, ku shtetas rusë janë shpallur si ta padëshirueshëm.

Ata kanë thënë se ky  vendin nuk ka asnjë efekt juridik, përcjell Klankosova.tv.

“Ne nuk e njohim “pavarësinë” e Kosovës dhe në përputhje me rrethanat, “qeverinë” rajonale dhe strukturat e tjera. “Për ne asnjë vendim i Prishtinës nuk ka fuqi ligjore”, thuhet në reagimin e Ambasadës ruse të Serbisë.