Ambasada e Kosovës në Holandë organizon koncert me këngë të vjetra shqipe - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasada e Kosovës në Holandë organizon koncert me këngë të vjetra shqipe

NULL NULL
02/07/2022

Ambasada e Kosovës në Mbretërinë e Holandës ka organizuar koncertin e titulluar “Pa kornizë”, ku kanë performuar pianisti i njohur Arben Ramadani që jeton në Holandë dhe kitaristi i njohur Armend Xhaferi nga Kosova.

Ata kanë intepretuar nga repertoari i tyre me muzikë të këngëve të vjetra shqipe të kombinuar me xhaz.

Me këtë rast, ambasadori Dren Doli ka përshëndetur të pranishmit dhe ka folur për punën dhe veprat e artistëve që performuan.

Në këtë koncert kanë marrë pjesë ambasadorë të akredituar në Hagë, diplomatë të shumtë, përfaqësues të organizatave ndërkombëtare dhe pjesëtarë të diasporës sonë.