Alves: Topi i Artë duhej t’i ishte dhënë Eriksenit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alves: Topi i Artë duhej t’i ishte dhënë Eriksenit

NULL NULL
29/11/2021

Lionel Messi fitoi Topin e Artë të shtatë të hënën, por ish-bashkëlojtari i tij te Barcelona, Dani Alves beson se çmimi duhej t’i ishte dorëzuar Christian Eriksenit.

Mesfushori danez mbeti pa ndjenja gjatë ndeshjes së kombëtares së tij kundër Finlandës në Kampionatin Evropian 2020 dhe u desh të dërgohej në spital pasi pësoi një arrest kardiak, shkruan Marca, transmeton Klankosova.tv.

“Mendoj se Messi është një kandidat i madh për Topin e Artë”, tha Alves

“Të jem i sinqertë, këtë vit për mua të gjitha çmimet individuale duhet t’i jenë dorëzuar Eriksenit sepse duhet t’i dërgojmë një mesazh botës se jeta është më e rëndësishme se sa futbolli”.

“Dhe kur një person kthehet si ai, dhe pas të gjithave që kemi kaluar me COVID-19 që është në vazhdim, mendoj se mund t’i dërgojmë një mesazh të gjithëve se ka gjëra në jetë më të rëndësishme se sporti”.