Alsat-M: Tomor Morina nuk do të ekstradohet - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alsat-M: Tomor Morina nuk do të ekstradohet

NULL NULL
12/08/2019

Ish ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Tomor Morina, nuk do të ekstradohet.

Kështu thuhet sipas Televizionit Alsat-M, që bën të ditur se ende një vendim final nuk është marr për rastin “Morina”, por  Gjykata Supreme e Maqedonisë së Veriut do të marr vendim negativ sa i përket ekstradimit të tij në Serbi, përcjellë Klan Kosova.

Tomor Morina, më 24 korrik ishte arrestuar në pikën kufitare në Bllacë dhe që nga ajo kohë ai po mbahet në Burgun e Shutkës, në bazë të një fletarresti ndërkombëtar nga Interpoli të cilën e ka lëshuar Serbia, me pretendimet se Morina ka kryer krime lufte.

Ai ka edhe nënshtetësi britanike.