Alkooli sekreti i jetëgjatësisë(VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alkooli sekreti i jetëgjatësisë(VIDEO)

NULL NULL
15/06/2015

Një grua 100-vjeçare ka treguar se duke pirw pije alkoolike mund të jetë arsyeja për jetëgjatësinë e saj, duke jetuar kështu për një shekull.

Pauline Spagnola nga Pensilvania është pyetur për sekretin ejetëgjatësisë së saj nga një gazetar i lajmeve të WNEP.

Ajo u përgjigj: ‘’Pini shumë alkool.’’

Pauline nuk është personi i parë që pija ishte jetëgjatësia e saj.

Një grua 101 vjeçare në Staten Island kishte treguar se duke pirë dy gota verë dhe një birrë për çdo ditë, ajo ishte arsyeja e jetëgjatesisë, transmeton Klan Kosova.