Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aliu i VV-së ia merr zyrën komode Ismajlit të PDK-së (VIDEO)

NULL NULL
01.12.2021 20:34

Kryetari i ri i Komunës së Shtimes nga Lëvizja Vetëvendosje, Qemajl Aliu, edhe zyrtarisht këtë të mërkurë e ka pranuar postin e të parit të qytetit.

Pas 21- vjetësh, Naim Ismajli i PDK-së e dorëzoi këtë pozitë tek dikush tjetër

Ismajli u kujdes që t’ia lë derën e hapur për këshilla, udhëheqësit të ri.

“Sa herë që ai e konsideron se është në interes të qytetarëve dhe i ndihmojnë këshillat e mija, nuk i kursej në të mirë të Komunës së Shtimes”.

Derisa po bëhej pranim dorëzimi i detyrës, para hyrjes së komunës u grumbulluan një numër i qytetarëve për të uruar kryetarin e ri.

Kronikë e gazetares Arjeta Sinani.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.