Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aleanca Franceze me aktivitete për promovimin e gjuhës frënge

NULL NULL
09.01.2020 11:43

Aleanca Franceze në Prishtinë ka organizuar ditën e dyerve të hapura.

Drejtoresha e Aleancës Franceze, Anne Sophie Veyrier, tha se qëllimi i këtij aktiviteti është promovimi i gjuhës frënge dhe përmes këtij aktiviteti të njoftohen të gjithë ata që dëshirojmë ta njohin gjuhën frënge.

“Ne do të kemi rastin t’i prezantojmë aktivitetet tona njerëzve në Prishtinë dhe sot gjatë ditës 3 herë do të kemi kurse gratis të cilët do t’i ofrojmë për të gjithë ata që janë të interesuar dhe gjatë ditës do t’i informojmë njerëzit për aktivitet tona kulturore dhe kurset që i ofrojmë dhe do të ketë zbritje për kurset.

Ajo tha grupmoshat që mund të marrin pjesë në këto aktivitete janë duke filluar prej 6-10 vjeç, adoleshentët dhe të rriturit.

“Kemi mosha të ndryshme kemi fëmijët prej 6-10 adoleshentë dhe të rriturit. Ne organizojmë gjithmonë një aktivitet të tillë para se të fillojmë me sesione të kurseve”.

Kurse falas do të ofrohen vetëm gjatë ditës së sotme.

“Vetëm sot deri në ora 8 të mbrëmjes. Qëllimi është promovimi i gjuhës frënge dhe në këtë rast dëshirojmë t’i njoftojmë të gjithë ata që ta njohin gjuhën frënge dhe sot do të ofrojmë kurse gratis për të parë sa i pëlqen gjuha frënge dhe në qoftë se nuk e dinë ta mësojnë”, tha ajo, raporton Ekonomia Online.

Aktiviteti i Aleancës do të zgjasë sot deri në orën 20:00./eo/

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.