Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alcantara me emocione në Camp Nou

NULL NULL
06.05.2015 19:15
Mesfushori i Bayern Munich, Thiago Alcantara ka thënë se do të ketë shumë emocione sonte në përballjen me ish skuadrën e tij, Barcelona.

Sonte ai rikthehet për herën e parë në Camp Nou prej se u largua në vitin 2013.

“Do të jem i kapluar nga emocione të forta, por e di që duhet të shikoj përpara, duhet të jap 100% nga vetja edhe pse është e vështirë që të shmangen emocione të tilla”, ka thënë Alcantara.

Forma e tij ka qenë në rënie dy sezonat e kaluara, ndërsa  lëndimi i gjurit e la atë jashtë fushave për një vit.

Pas rikthimit ai impresionoi me formën e tij, duke shënuar kundër Portos në të dy ndeshjet gjatë çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Për përballjen e sontme ai ka thënë se në Camp Nou shkojnë që t’i marrin 3 pikë, pavarësisht emocioneve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme