Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alaudin Suma mbetet jashtë Kupës Evropiane për shkak të vizës (VIDEO)

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 10.03.2023 19:38

Në të gjitha aspektet ishte i gatshëm. Përveç njërit – pajisjes me vizë.

E pikërisht këtu ngeci atleti nga Kosova, Alaudin Suma i cili do ta përfaqësonte shtetin e Kosovës në hedhjen e diskut në Kampionatin Evropian që do të mbahet në Portugali.

Por, nikoqiri i kësaj gare nuk e pajisi me vizë atletin nga Mitrovica.

Mospjesëmarrja në këtë turne mund ta penalizojë Sumën në shumë aspekte.

Ndryshe për 20-vjeçarin tani synim janë “Lojërat Olimpike 2024” në Paris të Francës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.