Aksioni i policisë, katër zyrtarë të arrestuar në Istog - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksioni i policisë, katër zyrtarë të arrestuar në Istog

NULL NULL
03/12/2021

Katër zyrtarë të Drejtorisë së Bujqësisë në Komunën e Istogut, janë arrestuar nga policia gjatë mëngjesit të sotëm.

Lajmin për Klankosova.tv., e ka konfirmuar nënkryetari i kësaj komune, Agim Ademaj, i cili tha se nuk ka asnjë informacion se pse ka ndodhur ky aksion.

“Katër zyrtarë janë arrestuar, nuk kemi asnjë informacion pse dhe çfarë ka ndodhur”, tha ai. Ademaj shtoi se ky aksion u zhvillua para dy orësh.

Burime të Klankosova.tv bëjnë me dije se ky aksion është vazhdim i “Subvencione 2021”, nisur muaj më parë në disa komuna të Kosovës.