Aksidenti tragjik i merr jetën të riut në Rrugën e Kombit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksidenti tragjik i merr jetën të riut në Rrugën e Kombit

NULL NULL
1 month më parë

Një aksident tragjik është shënuar orët e para të mëngjesit të sotëm në Rrugën e Kombit. Si pasojë një person ka humbur jetën ndërsa një tjetër është i plagosur rëndë.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur pranë fshatit Kolsh në Kukës. Makina ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga, ku për pasojë ka përfunduar në një humnerë.

Raportohet se dy të rinj nga Tropoja, po udhëtonin nga Tirana drejt Kukësit. Makina e tyre tip “Benz” ka rënë 100 metra në humnerën poshtë rrugës.

Shkak i aksidentit deri më tani dyshohet se ka qenë pakujdesia dhe manovrimi i gabuar i shoferit pasi nuk janë vënë re gjurmë frenimi në asfalt./abcnews.al