Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen dy persona

Aksident trafiku në rrugën Prishtinë-Podujevë, lëndohen dy persona

NULL NULL
1 month më parë

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë, pasditën e kësaj të shtune.

Në aksident janë përfshirë dy automjete si dhe janë lënduar dy persona, njofton Klankosova.tv.

Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 17:30 në rrugën Prishtinë-Podujevë, ka ndodhur një aksident komunikacioni, ku janë perfshirë dy automjete”.

“Bazuar në të dhënat fillestare nga vendi i ngjarjes, si pasojë e aksidentit dy persona kanë pësuar lëndime. Të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor”, tha Ahmeti.

Ahmeti mes tjerash tha se me rastin po merret njësiti i trafikut.