Aksident në Lupç të Podujevës, tetë të lënduar

Aksident në Lupç të Podujevës, tetë të lënduar

NULL NULL
3 weeks më parë

Tetë persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur mes dy veturave.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Lupç të komunës së Podujevës.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv Flora Ahmeti, zëdhënëse e policisë për rajonin e Prishtinës.

Ahmeti tha se personat e lënduar kanë marrë trajtimin e nevojshëm.

“Sot rreth orës 12:00 në fshatin Lupç të Podujevës, ka ndodhë një aksident trafiku, ku janë përfshirë dy automjete. Si pasojë e aksidentit tetë persona kanë pësuar lëndime trupore. Personat e lënduar kanë marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij aksidenti”.