Aksident mes një kamioni dhe një veture në magjistralen Prishtinë – Podujevë (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksident mes një kamioni dhe një veture në magjistralen Prishtinë – Podujevë (VIDEO)

NULL NULL
12.01.2023 15:05

Një aksident trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë – Podujevë, konkretisht në fshatin Trudë.

Në këtë aksident në pamjet e siguruara nga Klankosova.tv shihet se janë përfshirë një kamion dhe një veturë ku është lënduar edhe një person.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 14:30 ne rrugën Prishtinë – Podujevë, saktësisht në fshatin Trudë, ka ndodhur një aksident trafiku në mes të një automjeti transportues dhe një veture”.

“Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore. I njëjti është dërguar për tretman mjekësor. Me rastin po merret njësiti i trafikut”, tha Ahmeti.