Aguero, ylli që këtë verë kërkon Madridi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aguero, ylli që këtë verë kërkon Madridi

NULL NULL
02/06/2015
Transferimi i Kun Aguero tek mbretërit mund të jetë pika e kthesës në marrëdhëniet e Perez me tifozët, si edhe fuqia e munguar e skuadrës sezonin që shkoi.

Dhurata më e mrië e Kun Agueros për datëlindjen e tij të 27-të mund të jetë lajmi se presidenti i Real Madrid, Florentino Perez e ka piketuar si yllin që duhet transferuar këtë verë në tempullin madrilen.

Real Madrid çdo vit transferon yjet më të mëdhenj. Para dy vitesh ishte Gareth Bale, që justifikoi paratë e paguara për të vetëm në sezonin e parë. Ndërsa, verën që shkoi ishte James Rodriguez që ka shpaguar çdo cent që mbretërit derdhën në arkën e Monaco për transferimin e tij.

Megjithëse nuk ka shumë lojtarë që do të shkaktonin tërmet transferimi, pasi shumica  e tyre tashmë luajnë për Realin ose Barcelonën, Kun ka fituar këtë epitet pasi përfundoi sezonin si golshënuesi më i mirë i Premier League.

Për më shumë, Perez e di se e vetmja mënyrë për të rifituar dashurinë dhe respektin e tifozëve pas shkarkimit të Carlo Ancelottit është sjellja e një ylli në skuadër; Kun plotëson pritshmëritë.

Vet transferimi i tij tek Citizens ishte i çuditshëm, pasi Aguero priste një kalim tek gjigandët spanjoll. Dëshirën e tij e pati shprehur edhe kur u kthye të luajë në Santiago Bernabeu me fanelën e Manchester City, në vitin 2012, kur pati thënë: “Nuk kisha zgjidhje tjetër, ndaj shkova në Manchester”.