Agjërimi i Ramazanit fillon të enjten - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Agjërimi i Ramazanit fillon të enjten

NULL NULL
15/06/2015

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës ka njoftuar të gjithë besimtarët  e fesë islame se muaji  i Ramazanit fillon të enjten, më 18 qershor .

Me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit , Kryesia e BI-së, ka përgëzuar besimtarët në Kosovë, diasporë duke u dëshiruar agjërim të lehtë, shtim të ibadetit dhe solidaritet me nevojtarët, transmeton Klan Kosova.