Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Adoleshentja shënon 9 kosha radhazi për të thyer rekordin Guinness (VIDEO)

NULL NULL
17.11.2023 17:41
guinness

Një 17-vjeçare e shkollës së mesme theu një rekord botëror Guinness në pushimin e saj të drekës duke “zhytur topin” nëntë goditje me radhë në gjysmëfushe basketbolli.

Maddison Neale shkoi në palestrën e shkollës së saj të mesme gjatë pushimit të drekës dhe theu me sukses Rekordin Botëror Guinness për goditjet më të njëpasnjëshme të basketbollit në gjysmëfushë vetëm gjashtë minuta para se të binte zilja.

Ajo theu rekordin e vendosur nga Xu Changqing nga Kina, i cili shënoi tetë kosha radhazi në vitin 2020.

Neale tha se ajo filloi të praktikonte për të thyer rekordin vitin e kaluar pasi iu nënshtrua një operacioni për një dëmtim në kyçin e këmbës që e mbajti atë të luante basketboll për disa muaj.

“Rimëkëmbja zgjati shumë më shumë nga sa prisja, megjithatë, nuk u dorëzova kurrë,” tha Neale për GWR, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.