12:07, 25 Maj 2020

AC Milan është afër transferimit të lojtari që ia mundësoi Gjermanisë fitimin e Kampionatit Botëror në vitin 2014-të.

Mesfushori i Borussia Dortmundit, Mario Gotze, planifikon të largohet përfundimisht nga “Signal Iduna Park”, në fund të këtij sezoni.

Seria A pritet të jetë destinacioni i rradhës i “organizatorit” gjerman, me Milanin si klubin më të interesuar.

Drejtori i Lepizigut, Ralf Rangnick, pritet të marr dretimin e Milanit këtë verë, dhe ai ka një simpati të madhe për yllin e Dortmund.

Një nga problemet ishte paga e lojtarit, por mediat sportive gjermane bëjnë të ditur se Gotze është gati të pranojë zvogëlimin e pagës.

Gotze merr tetë milionë euro në sezon me Dortmundin por tek Milani do duhet të pajtohet me kontratë që sillet rreth tre deri në katër milionë euro për sezon.

Konkurs Pune

Lexo më shumë