Sipas tij, kjo e bën shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme të pamundur dhe rrjedhimisht zgjedhjet të pakalueshme e shumë të shpejta, njofton Klan Kosova.

23:31, 10 Korrik 2020

Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se halli i Xhavit Ukajt është që pas të hënës Vjosa Osmani është e mundur të jetë edhe Presidentja e Kosovës.

Sipas tij, kjo e bën shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme të pamundur dhe rrjedhimisht zgjedhjet të pakalueshme e shumë të shpejta, njofton Klan Kosova.

“Nuk ka nevojë për komplikim, ditë të mira po vijnë dhe bashkë me to edhe qeveria Kurti”.

Klikoni në linkun e mëposhtëm për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje.

Deputeti i LDK-së i vërsulet Vjosa Osmanit, ajo e ndërpret seancën (VIDEO)

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë