AAK nis fushatën me konferencë, pa tubime (VIDEO)

AAK nis fushatën me konferencë, pa tubime (VIDEO)

NULL NULL
4 weeks më parë

 Kandidati për komunën e Prishtinës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, gjatë ditës së enjte ka filluar fushatën zgjedhore me sloganin “Puna e marë”.

Haradinaj prioritet e ka ndërtimin e një spitali dhe vëmendje do ti kushtoj çështjes së trafikut dhe parkingjeve.

Pos Daut Haradinaj, në zgjedhjet e 17 tetorit për të parin e Prishtinës do të garojnë edhe gjashtë kandidatë të tjerë.

Kronikë e zgjeruar nga gazetarja Mërgime Taraku.